Меню Закрити

УЗД шлунка

Не так давно основними методами дослідження для виявлення патологій шлунково-кишкового тракту застосовувалися фіброгастроскопія (ФСГД) і рентгенографія з контрастом або без. Безперечно, це найбільш ефективні і взаємодоповнюючі методи діагностики патологій шлунково-кишкового тракту. Однак ФСГД - не найприємніша процедура, хоча і сама інформативна. Рентгенодіагностика має неприємний ефект у вигляді променевого навантаження. Що ж робити, якщо дискомфорт в області шлунково-кишкового тракту присутній, а йти до лікаря не хочеться через острах неприємних відчуттів?

УЗД шлунково-кишкового тракту (ШКТ) безболісна альтернатива фіброгастроскопії

Технології не стоять на місці, все змінюється і вдосконалюється. На зорі використання ультразвуку в медицині роздільна здатність апаратів була досить невисока. Тому про діагностику стану порожнистих органів (шлунка зокрема) не було й мови. Але збільшення роздільної здатності датчиків, вдосконалення програмного забезпечення таких апаратів, вдосконалення умінь лікарів-узістів вивело діагностику на новий рівень за ці роки. Так, якісний апарат УЗД дозволяє абсолютно безболісно і з профілактичною метою, і з метою предметної діагностики детально досліджувати шлунок і кишечник. Варто відзначити, що УЗ-дослідження шлунка краще проводити в комплексі з іншими органами шлунково-кишкового тракту, так зрозуміло, що послужило першопричиною розвитку хвороби, а що стало наслідком.

Отже, в яких випадках варто відправитися для проведення УЗД шлунка?

Показаннями до дослідження шлунково-кишкового тракту є такі симптоми:

 • Печія;
 • Часта відрижка;
 • Болі в області епігастрії (верхня частина живота), печіння;
 • Голодні болі або болі після прийому їжі;
 • Відчуття тяжкості в шлунку;
 • Нудота, блювота;
 • Здуття живота;
 • Гіркота в роті;
 • Наявність неприємного запаху з рота;
 • Наліт на язиці і багато іншого.

Можна звичайно ігнорувати таку симптоматику і допустити перехід захворювання в більш серйозну стадію, а можна записатися на УЗД органів шлунково-кишкового тракту і за 10-20 хвилин абсолютно безболісно і безпечно, а головне достовірно дізнатися про стан свого здоров'я.

Що можна дізнатися при проведенні УЗД шлунка?

На УЗД стандартно оцінюються розмір і контури органу, наявність або відсутність запального процесу стінок шлунка, діагностують пухлинні утворення і їх місце розташування на різних стадіях, аналізується кровотік (УЗД з допплером). Також оцінюються рефлекторність, перистальтику і функції шлунка. Виявляються аномалії розвитку і будови шлунка.

Крім того, таке УЗД дозволяє відстежувати перебіг захворювання в динаміці: спостерігати процес ремісії захворювання або ж вчасно помітити рецидив (загострення).

Захворювання шлунка, що виявляються на УЗД:

 • гастритные ураження шлунка;
 • виразкова хвороба;
 • набряк стінок органу;
 • відсутність розмежування стінки на нормальні шари;
 • потовщення шлункових стінок;
 • варикозно розширені вени;
 • пілоростеноз (вроджений або набутий) - звуження воротаря вихідного відділу шлунка;
 • пухлинні судини (пухлина в лімфатичної тканини слизової);
 • доброякісні та злоякісні новоутворення / пухлини;
 • метастаз.

Важливо!!! Єдиним мінусом УЗД шлунка перед ендоскопічним методом дослідження є неможливість зробити біопсію (забір шматочка матеріалу з області ураження). Це принциповий момент при діагностуванні доброякісності або злоякісності новоутворення.

Підготовка до проведення УЗД шлунка

 1. За два дні до проведення діагностики рекомендується дотримуватися дієти. Виключаємо з раціону харчування газообразующие продукти, а саме: капусту, горох, бобові, свіжі овочі і фрукти, кефір, газовану воду і напої.
 2. За 12-14 годин до дослідження відмовляємося від прийому їжі і води. Пацієнтам з вираженими головними болями дозволяється як виняток з'їсти бублик / сухарик і випити 1 склянки чаю.
 3. Напередодні підберіть такий одяг, щоб її під час дослідження можна було швидко зняти або розстебнути, звільнивши область епігастрії (блузу, сорочку, кофту, светр, футболку).
 4. За 15 хвилин до дослідження рекомендується випити негазованої води з соком без м'якоті в рівних пропорціях. Так вдасться максимально розтягнути орган і гранично добре розглянути його під час процедури.

Як проводиться?

УЗД шлунка (ехографія) проводиться в положенні лежачи, напівсидячи або стоячи (в залежності від уподобань лікаря УЗД). Нанесення невеликої кількості гелю, постановка датчика трохи нижче сонячного сплетення – надчеревна область) - і доктор бачить положення і розмір, контури, цілісність і однорідність або різнорідність передньої і задньої стінок шлунка, оцінює велику і малу кривизну. Крім того, приділяється увага нижньому відділу стравоходу.

Дослідження триває 7-20 хвилин в залежності від передбачуваної або виявленої патології. Після чого дається висновок з докладним описом. Також пацієнту видається при бажанні знімок (фото) або запис на диску з результатами дослідження для відстеження динаміки в подальшому.

Де якісно зробити УЗД шлунка в Харкові за доступними цінами?

У лікувально-діагностичному центрі Олімпійський (між проспектом Льва Ландау і проспектом Маршала Жукова) для проведення УЗД використовується апарат з високою роздільною здатністю. А професіоналізм лікаря-УЗД нашої клініки, дозволяє провести дану процедуру максимально швидко, в повній мірі, з докладними коментарями, з повним описом і постановкою діагнозу. Ціна на УЗД шлунка в медичному центрі абсолютно доступна. Звертайтеся до лікаря при перших симптомах недуги! І будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *