Меню Закрити

Трансректальне УЗД простати (ТРУЗД)

Трансректальне УЗД простати - що це таке? Чи так воно страшно насправді як звучить? Насправді, медики завжди прагнули якомога точніше вивчити організм людини для розуміння джерела виникнення проблеми, причин захворювання, а значить правильної постановки діагнозу. Метод ТРУЗД прийшов на зміну абдомінальному УЗД як більш досконалий.

Для чого потрібно ТРУЗД?

Такий вид УЗД простати дозволяє візуалізувати передміхурову залозу з насіннєвими бульбашками, уретру і сечовий міхур, а також навколишні тканини. Відбиваючись від органів і тканин ультразвукова хвиля, формує зображення на екрані монітора. Хочеться відзначити, що це безпечний для здоров'я, безболісний, швидкий і дуже інформативний метод діагностики.

Як проводиться трансректальне УЗД простати і в яких випадках?

Спеціальний датчик вводиться в анальний отвір пацієнта (тобто ректально). ДО РЕЧІ, датчик абсолютно невеликий - в діаметрі до 2 см.багато чоловіків переживають з цього приводу. Хочемо вас запевнити, процедура хоч і не найприємніша, але не доставляє дискомфорту і хворобливих відчуттів.

Фізіологічно простата знаходиться в безпосередній близькості - за стінкою прямої кишки, що і дозволяє максимально інформативно проводити дослідження. Повноцінна і дуже точна візуалізація простати, її розмірів, зон (бічних і середнього відділів), а відповідно і патологічних вогнищ - головні переваги методу. Ще одним важливим моментом є можливість визначення обсягу простати.

ТРУЗД дозволяє виявляти:

 • Захворювання передміхурової залози: простатит, гіперплазію( аденому), склероз, камені, кісти, абсцеси, везикуліт і т. д.;
 • Доброякісні та злоякісні новоутворення, їх поширеність (всередині/поза органом) і локалізацію;
 • Чоловіче безпліддя;
 • Патології насіннєвих бульбашок (закупорка проток);
 • Стриктура уретри, склероз шийки сечового міхура та ін.

Симптоми і показання для проведення УЗД простати:

 • Болі і/або дискомфорт в промежині;
 • Присутність крові в сечі або спермі;
 • Хворобливі відчуття при сечовипусканні або його утруднення (тоненька, слабка Цівка сечі);
 • Часті позиви до сечовипускання (частіше в нічний час);
 • Порушення потенції;
 • Неможливість зачати дитину при відсутності патологій у жінки;
 • Вік понад 40 років, бажано з паралельним дослідженням рівня ПСА (простат-специфічного антигену) крові;
 • Відхилення в спермограмме або аналізі сечі, збільшення ПСА крові;
 • Направлення на УЗД після ректального огляду фахівцем;
 • Підозра на наявність пухлинних утворень.

Підготовка до проведення ТРУЗД простати

Для якісного проведення даного дослідження необхідна попередня підготовка. Потрібно до неї відповідально поставитися, щоб не довелося проводити його повторно.

Важливо!!! За фактом Підготовка до ТРУЗД полягає в спорожненні кишечника. Тому за 3 години до дослідження проводиться клізма. Варіанти можуть бути наступними:

 1. Традиційна очисна клізма: 1-1, 5 літра прохолодної води або води кімнатної температури вводиться в анальний отвір. Через 3 -5 хвилин – спорожняємо кишечник. Тепла вода не підходить для цих цілей.
 2. Менш клопітким буде проведення мікроклізми. Введення в пряму кишку вмісту тюбика Нормакол, Мікролакс, Норгалакс. Лежачи на правому боці, вводиться субстанція мікроклізми, при виникненні позиву – сходити в туалет.
 3. Ще одним варіантом підготовки може бути використання гліцеринових свічок. Свічка вводиться в анальний отвір і при виникненні позиву, як і в разі використання мікроклізми, йдемо в туалет спорожняти пряму кишку.
 4. Якщо ТРУЗІ проводиться з метою виявити причини зниження потенції, безпліддя, підвищення рівня ПСА, то підготовка полягає у вживанні 0,5 – 1,0 л води за 30-40 хвилин до дослідження.
 5. У разі виявлення причин проблем з сечовипусканням, за 15-20 хвилин до дослідження рекомендується випити 1,0 л води або пару чашок кави. При виникненні позиву до сечовипускання проводиться трансректальне УЗД.

Як роблять ТРУЗД?

Пацієнт лягає на кушетку на бік із зігнутими в колінах ногами. На датчик, призначений для даного типу дослідження, надівається презерватив з метою забезпечення гігієнічності процедури. Діаметр датчика, як ми вже говорили, абсолютно невеликий-до 2 см.далі датчик акуратно вводиться в анальний отвір на певну глибину.

Що оцінюється під час проведення УЗД передміхурової залози?

Далі оглядається і оцінюється передміхурова залоза. А саме, її форма, контури, розміри, ехогенність (однорідність) – зазвичай неоднорідна, а дрібнозерниста, розраховується обсяг простати. Також перевіряють наявність кіст, каменів, мікроабсцесів та ін.

Крім того, в процесі дослідження візуалізується пряма кишка, уретральні залози, шийка сечового міхура, насіннєвий горбок, сім'явивідні протоки/бульбашки, парапростатична клітковина.

Залежно від цілей дослідження детально досліджується відповідна зона із застосуванням або без доплерографії, робиться висновок з фото і роздруківкою результатів.

Важливо!!! В окремих випадках дослідження проводиться з повним сечовим міхуром, а далі його дослідження і дослідження простати триває після спорожнення з урахуванням кількості залишкової сечі.

Вартість ТРУЗД простати в Харкові

Вартість на дослідження передміхурової залози трансректальним способом в Харкові коливається в залежності від кваліфікації фахівця, зручності розташування медцентру і рівня обладнання, використовуваного в клініці. З нашими цінами ви можете ознайомитися в розділі УЗД.

Де зробити в Харкові ТРУЗД?

У лікувально-діагностичному центрі Олімпійський, що знаходиться поруч з міською полікліннікою № 5, УЗД простати проводить к.м. н., лікар вищої категорії. Ви можете бути впевнені, що дослідження пройде швидко, безболісно і безпечно.

У своїй роботі ми використовуємо високочастотні датчики для отримання чіткої картинки. Це дозволяє достовірно інтерпретувати результати.

І наостанок хочеться сказати, що не варто переживати і налаштовувати себе на неприємності. Так, процедура дещо незвична і трохи дискомфортна. Однак вона абсолютно безболісна і неймовірно інформативна. 3-7 хвилин Вашого часу і ви абсолютно точно знаєте все про стан свого чоловічого здоров'я. А його потрібно берегти і можна продовжувати, підтримувати! Подбайте про нього своєчасно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *