Меню Закрити

Хірургічна урологія

Без міцного здоров'я неможливо відчувати себе впевнено в інших життєвих сферах. Але саме чоловіки схильні несерйозно ставитися до свого здоров'я, і нехтувати візитами до лікарів. А між тим, урологічне здоров'я – не просто делікатна тема, а реальна запорука чоловічої сили.

Коли потрібна консультація у уролога?

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків, а також сечовидільної системи у жінок є компетенцією уролога. Змусити звернутися до цього фахівця можуть симптоми урологічних захворювань:

 • проблемне, хворобливе сечовипускання;
 • нетримання сечі;
 • набряк, нетиповий колір, порушення цілісності покривів статевих органів;
 • болі або дискомфорт внизу живота, інтимній зоні (статевому члені, мошонці);
 • тягнуть або колючі/ріжучі болі в нижній частині спини;
 • проблеми з ерекцією;
 • складнощі із зачаттям дитини.

Чоловічі проблеми зі здоров'ям. Про які захворювання говорять подібні симптоми?

Крім чоловічих хвороб, які у всіх на слуху (це різні захворювання, що передаються статевим шляхом, сечокам'яна хвороба, аденома, простатит), існують також:

 • фімоз;
 • доброякісні та недоброякісні новоутворення;
 • патології, пов'язані з еректильною дисфункцією;
 • естетичні проблеми статевого члена;
 • чоловіче безпліддя (в тому числі і захворювання, що призводять до безпліддя)та інше.

Коли застосовується хірургічна урологія?

Прямим показанням до оперативного втручання є такі діагнози, як:

 • звуження крайньої плоті (фімоз);
 • варикоцеле, гідроцеле;
 • надрив або розрив вуздечки;
 • та інше.

Варикоцеле: симптоми, діагностика, лікування

Варикоцеле - досить поширене захворювання, воно спостерігається у 10-15% чоловіків. При цьому, у чоловіків, які відчувають проблеми із зачаттям дитини, його називають основним фактором безпліддя в 40% досліджуваних випадках. Варикоцеле може виникнути в будь-якому віці, тому для попередження розвитку хвороби і її рецидивів необхідний профілактичний огляд уролога.

Варикоцеле характеризується порушенням роботи клапанів вен сім'яного канатика і яєчка. Розширюючись (наприклад, при фізичному навантаженні), вени, які оточують насіннєвий канатик, не можуть забезпечити зворотний потік крові, що призводить до підвищення тиску. Як правило, це викликає хворобливі відчуття у пацієнта, хоча виражені симптоми варикоцеле іноді відсутні.

Якщо у чоловіка варикоцеле, а стан його судин залишає бажати кращого, то з часом венозна сіточка навколо яєчка розростається, знижуючи найважливішу терморегулюючу функцію мошонки. Через це порушується сперматогенез, і, як наслідок – проявляється чоловіче безпліддя.

Лікування варикоцеле виконується тільки за допомогою оперативного втручання. Саме по собі варикоцеле - не вимагає негайної операції, але його рекомендують лікувати профілактично. Особливо це стосується дітей і підлітків, а також, якщо у чоловіка спостерігаються виражені симптоми варикоцеле:

Симптоми варикоцеле:

 • больовий синдром в районі яєчка;
 • безпліддя, пов'язане зі зниженою якістю і кількістю сперми;
 • виражені естетичні відхилення в мошонці.

В даний час в арсеналі хірургічної урології є безліч методик та інструментів, що дозволяють проводити лікування варикоцеле з мінімальним втручанням і низькою частотою рецидивів.

Гідроцеле (водянка яєчка): симптоми, діагностика, лікування

Ще одна поширена урологічна патологія, до якої схильні чоловіки, не залежно від віку, може бути вродженою і набутою. Водянка яєчка є не просто естетичної проблемою, вона може привести до порушення сперматогенезу і гормональної функції яєчка, через що стати фактором чоловічого безпліддя.

Причина виникнення вродженої водянки яєчка у новонароджених-порушення балансу відтоку рідини, що знаходиться у вагінальній оболонці яєчок. Ця патологія вимагає спостереження у лікаря, і може, як повністю зникнути на першому році життя (коли закриється вагінальний відросток), так і зажадати негайного хірургічного втручання (якщо відбувається активне накопичення рідини).

Діагностика водянки яєчка (гідроцеле) виконується урологом на підставі первинного огляду пацієнта. Симптоми гідроцеле досить виражені:

 • збільшення мошонки (з однієї або з двох сторін);
 • зміщення яєчка;
 • припухлість в області паху.

Для підтвердження діагнозу призначається УЗД мошонки. Цей метод дозволяє з точністю діагностувати водянку яєчка, навіть при невеликому скупченні рідини або в разі, коли гідроцеле повідомляється з черевною порожниною. УЗД показує наявність гідроцеле, ступінь його вираженості, а також те, наскільки скупчення рідини впливає на структуру яєчок і придатків.

Лікування гідроцеле проводиться тільки оперативним шляхом. Найбільш радикальним є розтин порожнини з рідиною, і подальше ушивання (операції Вінкельмана і Бергмана). Операція проводиться під місцевою анестезією в умовах стаціонару, в умілих руках хірурга-уролога вся процедура проходить повністю безболісно. Реабілітація в умовах стаціонару не потрібно, достатньо відвідувати клініку для проведення перев'язки і планового огляду.

Надрив вуздечки: причини, лікування

Вуздечка статевого члена являє собою складку, що з'єднує головку з крайньою плоттю. У нормі вона відрізняється еластичністю, що дозволяє проводити статевий акт без болю і травм. Але, в зв'язку з особливістю фізіологічної будови, у деяких чоловіків вуздечка статевого члена може бути занадто короткою, що призводить до надривів, мікротравм і навіть розриву вуздечки. Вона також може бути пошкоджена при активній жорсткій мастурбації, анальному сексі або акті дефлорації.

При надриві вуздечки чоловікові необхідна адекватна перша допомога. Оскільки статевий член активно забезпечується кров'ю, то будь-яка його травма супроводжується рясною кровотечею. Потрібно його зупинити і обробити поверхню рани. Кращим рішенням при надриві вуздечки буде викликати швидку допомогу. Однак на практиці, така проблема замовчується, і пацієнти рідко звертаються до лікаря. Проблема може повторюватися кілька разів. Не варто так експериментувати. Можливо, така анатомічна особливість як коротка вуздечка і є причиною надриву. Краще звернутися за консультацією до уролога. А в критичній ситуації (в очікуванні лікаря або походу в клініку) можна притиснути область розриву до голівки пеніса, прикласти стерильну марлеву пов'язку і обробити місце надриву неспиртовими антисептиками.

Травма статевого члена (розрив або надрив вуздечки) вимагає огляду уролога. Як правило, наслідки надриву усуваються оперативним шляхом. Тільки так можна домогтися фізіологічного зовнішнього вигляду, і збереження еластичності тканин. Процедура виконується під місцевою анестезією, і займає близько півгодини. Її також можна проводити, якщо у пацієнта є старий розрив вуздечки статевого члена. Операція дозволить позбутися від хворобливих відчуттів і дискомфорту, а також відновить естетичний вигляд статевого члена.

Фімоз: симптоми, діагностика, лікування

Патологічне звуження зовнішнього отвору препуциума називається фімозом. Його головним симптомом є неможливість оголити головку статевого члена через крайньої плоті. Як правило, цей стан є частиною фізіологічного дозрівання статевого члена у чоловічої половини людства. Думки лікарів поділяються, але при належному рівні гігієни, і відсутності скарг фімоз до початку пубертатного періоду (11-12 років) не потрібно лікувати. Винятком є запалення головки пеніса (баланіт), парафімоз або утруднене сечовипускання.

А ось у дорослих чоловіків фімоз - серйозне патологічний стан, який вимагає негайного лікування, а при його відсутності може викликати ускладнення. Набутий рубцевий фімоз - часто зустрічається форма захворювання у дорослих чоловіків. Він може розвинутися внаслідок інфекцій або травм, при яких з'являється запалення в області крайньої плоті або головки. Рубцевий фімоз може стати основною або опосередкованою причиною баланопоститу, пієлонефриту, циститу, уретерогідронефрозу, а також раку статевого члена.

Хірургічне лікування фімозу - обрізання або циркумцизія є найбільш радикальним. При цій операції відбувається видалення крайньої плоті, після чого головка статевого члена залишається відкритою. Дана операція проводиться під місцевою анестезією.

Будьте здорові і вчасно дбайте про своє чоловіче здоров'я. А консультація досвідченого уролога з діагностикою дозволить вам відчувати себе впевнено і безпечно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *