Меню Закрити

Хелік-тест

Захворювання шлунково-кишкового тракту, такі як хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки – досить поширені захворювання, що доставляють масу неприємних відчуттів. Крім того, без належного лікування такі захворювання можуть перероджуватися в рак шлунка. У 2005 році було науково доведено, що збудником даних патологій є інфекція Helicobacter рylori. Як же попередити такі негативні наслідки?

Дихальний тест - новий метод діагностики Helicobacter рylori

Раніше для діагностики подібних захворювань використовувалися інвазивні ендоскопічні методи. Пацієнти негативно ставилися і відносяться до такого методу. Більш того, складнощі виникали і у лікарів при проведенні дослідження: наприклад у пацієнтів із захворюваннями, що передаються через кров або пацієнтів з інфекційними захворюваннями. Так з'явився дихальний тест. Відносно недавня розробка, але підкорила своєю простотою і універсальністю. Даний тест проводиться як для діагностики, так для контролю ефективності лікування патології.

Хелікобактер пілорі - аналіз методом дихання. Переваги методу:

 • Дихальний тест був розроблений як безпечна і безболісна альтернатива ендоскопії.
 • Його точність наближається до позначки 98-100%.
 • Тест можна проводити і дорослим, і дітям, і вагітним жінкам.
 • Мінімум протипоказань. Можна робити навіть людям з високим блювотним рефлексом.

Підготовка до проведення тесту на хелікобактер

Дихальний уреазний тест рекомендовано проводити вранці натщесерце, попередньо почистивши зуби і прополоскавши ротову порожнину. Постарайтеся, щоб останній прийом їжі припадав не пізніше 21.00, але, в крайньому випадку, не пізніше 6-8 годин до дослідження. Вранці напередодні дослідження також не рекомендується курити. Відмовтеся від жувальної гумки.

Важливо!!! Перед дослідженням не варто:

 1. Приймати антацидні, протизапальні препарати, анальгетики за 5 днів до тесту;
 2. Приймати антибіотики і антисекреторні препарати за 14 днів до тесту;
 3. Вживати спиртні напої за 3 дні до тесту;
 4. Вживати в їжу будь-які бобові (сою, горох, квасоля та ін.).

Проведення і суть тесту

Бактерія Helicobacter pylori виділяє особливий фермент, під назвою уреаза. Звідси і назва тесту-дихальний уреазний тест. Таке дослідження проводиться в два етапи і займає приблизно 15-20 хвилин. Спочатку Вам буде запропоновано дихати в трубку аналізатора протягом декількох хвилин. Далі слід прийом пацієнтом діагностичного препарату і знову повторюється тест. Навіщо це робиться?

У разі, якщо людина інфікована H. Pylori, фермент уреазу розкладає карбамід (елемент діагностичного препарату) в шлунку на газ і аміак. Вуглекислий газ швидко надходить в кровотік і виводиться з організму через легені. В результаті цього, в видихається вуглекислоті можна виявити зміна складу. Про що це говорить? Про те, що саме за кількістю вуглекислого газу, який і вловлюється аналізатором повітря, що видихається, робиться висновок про наявність або відсутність даної бактерії в слизовій шлунка.

Якщо у Вас виявлений хелікобактер, що робити?

У разі наявності бактерії в шлунково-кишковому тракті, призначається терапія, спрямована на її знищення. Основною властивістю бактерії, що робить її практично невразливою, є її толерантність до кислого середовища шлунка. Один раз, закріпившись на стінці шлунка, Хелікобактер пілорі, здатна залишатися в активному стані протягом десятків років, активно розмножуючись і руйнуючи клітини слизової оболонки.

Тому терапія проводиться комплексна. Крім усунення бактерії, відновлюється функція травлення. Проводиться лікування виразкової хвороби, хронічного гастриту і дуоденіту. Для розуміння чи є лікування раціональним - через 3-6 тижнів проводиться повторний тест.

Які симптоми говорять про те, що варто провести тест на Хелікобактері:

 1. Нудота, печія, відрижка, блювота, відсутність апетиту, слабкість, неприємний запах з рота, наліт на язиці і т. д.
 2. Під час, до або після прийому їжі з'являються болі в області шлунка: тиснуть, колючі, ниючі або переймоподібні.
 3. Наявність інших проблем зі шлунком або кишечником. Болі, що проявляються в денний, нічний час або так звані «голодні болі».
 4. Якщо встановлено діагноз або є підозра на гастродуоденіт, гастрит, виразкову хворобу шлунка або 12-ти палої кишки.
 5. Якщо Helicobacter pylori виявлений у одного з членів сім'ї. Обстежити варто всіх, оскільки бактерія передається через посуд, їжу, поцілунки, немиті руки.
 6. Для контролю перебігу лікування інфекції H. Pylori.

Аналіз хелікобактер пілорі ціна в Харкові

Ціна на Хелік-тест коливається в діапазоні 260-350 грн. Це залежить від місця розташування діагностичного центру, кваліфікації лікаря і можливості відразу провести консультацію гастроентеролога.

Де зробити Хелік-тест в Харкові?

На сьогодні ця діагностична процедура відносно нова, але медичні центри Харкова, що йдуть в ногу з часом, роблять даний тест. Вона стає дуже популярною завдяки своїй точності і безболісності проведення. Так, в медцентрі Олімпійський, що знаходиться між проспектом Л.Ландау і Палацом Спорту, ви можете пройти дослідження в стислі терміни, абсолютно безболісно.

Запис на тест проводиться за телефонами: 764-42-30, (096) 163-53-44, (066) 219-56-65.

Ми знаходимося за адресою: вул.Олімпійська, 5а (біля 5 поліклініки).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *