Меню Закрити

Тейпінг

ТейпингТейпи, тейпінг, кінезіо тейпи – це все терміни унікальної японської методики, спрямованої на підтримку м'язів і сухожиль. Деякий час тому подібна методика використовувалася переважно для реабілітації спортсменів, як альтернатива різноманітним знеболюючим препаратам при травмах м'язів, суглобів і зв'язок.

Після Олімпіади в Сіднеї методика мігрувала в Америку, потім в Європу і прийшла в Україну. В даний час кінезіологічне тейпірованіе вельми популярно і затребуване. Завдяки даній методиці мінімізуються больові відчуття, знімається напруга і прискорюється природний процес відновлення м'язового апарату без використання лікарських препаратів.  

Кінезіо тейп: головні особливості

Кінезіо або фізіо тейп – це стрічка з 100% бавовни на липкій гіпоалергенній основі, яка фіксує м'яз або зв'язку, але не обмежує її рухливість. Це основна і головна відмінність від тейпірованія, що застосовувався раніше. Окремо хотілося б відзначити структуру волокон таких тейпів:

  • висока еластичність (не сковує рухи);
  • пропускає повітря, що дозволяє шкірних покривів «дихати»;
  • швидке висихання після контакту з водою або потім.

Іншими словами тейп забезпечує цілодобовий терапевтичний ефект протягом декількох днів.

Тейпи бувають різної ширини, довжини і кольору. Крім терапевтичного ефекту вони дають ще й емоційний заряд. Кольорові пластирі для м'язів при фіксації утворюють різноманітні візерунки і популярні серед молодих людей як модний атрибут лікування.

Застосування кінезіо тейпа. Коли він ефективний?

ТейпингКінезіологічний тейп впливає на м'язи, шкіру і зв'язки. В результаті спостерігається поліпшення кровотоку, полегшується процес лімфодренажу, прискорюється процес відновлення пошкодженої ділянки. Що стосується сфери його використання, то вона достатня велика:

  • лікування розтягнень, травм суглобів, гематом і ударів м'яких тканин;
  • усунення больового синдрому і м'язової втоми;
  • зменшення набряків;
  • підтримка тканин і усунення набряків ніг у вагітних жінок;
  • реабілітація після інсультів і операцій;
  • корекція плоскостопості і сколіозу у дітей.

Використання тейпів може поєднуватися і з іншими видами лікування (лікувальною фізкультурою або фізіотерапією).

Тейпи. Чому ефективні і як вони працюють?

ТейпингМ'язи виконують не тільки рухову функцію, але і сприяють венозного кровообігу, і руху лімфи. Лімфатична система на відміну від кровоносної не має свого насоса і повністю залежить від активності скелетних м'язів. Саме тому активізувати, прискорити процес загоєння травми можна шляхом відновлення функції або руху м'язів. А м'яз травмован, рухливість утруднена. Якраз в цьому випадку на допомогу приходять тейпи.

М'яз травмована, вона опухає, запалюється. Стискається простір між шкірою і м'язом, погіршується відтік лімфи і утруднюється виведення продуктів розпаду пошкоджених тканин. Таке стиснення дає сигнал больовим рецепторам дерми і спостерігається м'язовий біль або міалгія. Залежно від місця і типу пошкодження кінезіотейпірованіе буває 2-х способів - розтягнуте стан тейпа або нерозтягнуте.

Розтягнуті тейпи

У ситуації, коли м'язи і зв'язки травмовані, не здатні до розтягування - тейп розтягується перед фіксацією на шкіру. Так як він еластичний, то скорочується і утворює на шкірі складки, при цьому підтримує пошкоджену ділянку. Шкіра піднімається над травмованими зв'язками і м'язами, збільшується простір для відтоку лімфатичної рідини, набряк спадає, біль зменшується. Еластичність тейпа створює додатковий тиск на нервові рецептори, внаслідок цього, повертається м'язова пам'ять і чутливість.

Нерозтягнуті тейпи

В протилежному випадку, розтягується не тейп, а м'яз і шкіра над нею. Після приклеювання нерозтягнутого тейпа відбувається скорочення шкірних покривів, м'язів і зв'язок пошкодженої ділянки. Вони повертаються у вихідне положення, формуються шкірні складки, що також полегшує лімфодренаж шляхом збільшення внутритканевого простору.

Кинезиотейпирование дітей і спортсменів

ТейпингКожен батько знає, що часом численні спроби і вмовляння дитини прийняти таблетки або обробити маззю травмовану ділянку залишаються безуспішними. Але ж часто і діти-спортсмени і непосиди-школярі отримують різні травми і розтягування. При використанні тейпів все набагато простіше - відсутній дискомфорт, тому дитина легко погоджується на його фіксацію. До того ж кольорові стрічки викликають інтерес і зводять опір нанівець.

Фізіо тейпи можуть служити профілактикою травм опорно-рухового апарату як у дітей, так і дорослих. Реабілітація спортсменів - один з пріоритетних напрямків нашого центру. Так, на тренування спортсмен приходить вже з заздалегідь накладеними еластичними стрічками, які надають коригуючу дію на положення зв'язок, що сприяє своєчасному розслабленню або стимуляції м'язів. В результаті тренувальний процес стає менш травматичним і більш результативним.

Підводячи підсумок вищесказаного хотілося б відзначити, що кінезіотейпірованіе – це діюча і добре зарекомендувала себе терапія, яка не передбачає використання медикаментозних препаратів. Вона дозволяє зняти біль, нормалізувати кровообіг і відновиться після різних травм дорослим, дітям, спортсменам і особам, які відчувають серйозні фізичні навантаження.

Застосовується як самостійно, так і в комплексній терапії. Використовується для лікування м'язів від верхівки голови до п'ят: м'язи шиї, спини, грудей, живота, рук і ніг (стегон, литкових м'язів, голеностопа, склепіння стопи, плеча, передпліччя, променезап'ясткового суглоба, кисті та ін.) останнім часом часто використовується в косметології для поліпшення зовнішнього вигляду і омолодження шкіри обличчя.

Кінезіотерапія і тейпування в Харкові

У центрі Реабілітація прийом ведуть фахівці, які стоять біля основ використання тейпування в Україні. Вони мають практичний досвід, теоретичні знання методик і принципів тейпінга. Крім того, мають всі дозвільні сертифікати і регулярно проходять курси підвищення кваліфікації за даною технологією.

Ви можете бути впевнені, що ваше здоров'я і здоров'я ваших близьких в надійних руках. Наш медцентр знаходиться в Харкові за адресою: вул. Олімпійська, 9-а, недалеко від станції метро Палац Спорту.  Записатися на консультацію або програму лікування і відновлення м'язів і зв'язок можна за телефонами: +38(066)5039212, +38(098)3473911. Будемо раді допомогти вашому одужанню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *