Меню Закрити

Ректороманоскопія

Ректороманоскопія, ректоскопія або аноскопія – найбільш достовірний і інформативний метод дослідження прямої кишки. Він не має абсолютних протипоказань. За допомогою ректороманоскопа обстежують слизову оболонку прямої кишки до сигмовидного відділу – 28-32 см, виявляючи патологічні і запальні процеси.

Проведення ректороманоскопії

Ректороманоскопія в значній мірі нагадує звичайне ректальне обстеження, яке доповнюється введенням в анальний отвір ректороманоскопа.

Абсолютних протипоказань ректороманоскопія не має, проте є ряд станів, при яких дослідження необхідно відкласти:

  • профузна кровотеча;
  • захворювання черевної порожнини;
  • звуження просвіту кишки;
  • та ін.

Показання до проведення ректороманоскопії

Спеціаліст може призначити ректороманоскопію з профілактичною метою або для обстеження товстої кишки на наявність:

  • пухлин;
  • геморою;
  • поліпів;
  • тріщин;
  • і т. д.

Ректороманоскопія дозволяє визначити природу появи болю в області прямої кишки, кров'яних або гнійних виділень, порушень стільця неясної етіології. При дослідженні можна виявити навіть незначні зміни в слизовій. Візуальний огляд прямої кишки доповнює пальпацію і рентгенологічне обстеження при постановці діагнозу.

Під час ректоскопії лікар проводить огляд слизової оболонки нижнього відділу прямої кишки: її колір і рельєф, вологість і еластичність, специфіку судинного малюнка. Під час обстеження дається оцінка рухової функції і тонусу обстежуваних ділянок. У нормі слизова повинна бути однорідної забарвлення, гладка і блискуча, відзначатися хороша еластичність і рефлекси.

Ректороманоскопія в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі Олімпійський ви можете пройти дослідження прямої кишки у кваліфікованого хірурга із застосуванням сучасного ректороманоскопа (діагностика в Харкові). Досвідчений лікар проведе процедуру максимально безпечно і безболісно.

Незважаючи на побоювання пацієнтів ректороманоскопія цілком нешкідлива процедура, особливо, якщо довірити її проведення досвідченому лікарю. Тільки ректороманоскопія дозволяє оперативно виявити виразковий неспецифічний коліт, хронічний і гострий проктосигмоїдит, об'ємні освіти та інші патологічні процеси.

Виды услугЦена
Ректороманоскопия400
Ректороманоскопия с консультацией500

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *