Меню Закрити

Голкорефлексотерапія

Голкорефлексотерапія в ряді інших фізіотерапевтичних процедур давно відома і популярна при лікуванні і профілактиці різних захворювань. Голкорефлексотерапія, голкотерапія або акупунктура-ці назви об'єднують процедуру, при якій фахівець вводить тонкі голки в спеціальні активні точки на тілі людини, щоб стимулювати їх.

Методика досить давня і перевірена в області реабілітації. Хтось в неї вірить, хтось сумнівається, хтось побоюється, але вона працює. Правда працює в руках професіонала, в руках доктора-реабілітолога (Харків), який глибоко знайомий з анатомією, доказовою медициною і, зрозуміло, акупунктурними методиками.

Як працює голкорефлексотерапія?

ИглорефлексотерапияНа тілі знаходиться 664 біологічно-активні точки. Всі вони представляють єдину систему, пов'язану з мозком за допомогою нервів, судин і сполучних тканин. Коли дратуються активні точки, реагує вся система. За фактом це вплив на скупчення рецепторів, нервових закінчень для нормалізації всіх внутрішніх взаємозв'язків, відновлення гомеостазу. Після цього відбувається потужна активація внутрішніх сил організму починається одужання. Впливаючи на точки можна впливати на внутрішні органи і системи, локалізувати біль, прискорити процес одужання і лікувати захворювання.

Рефлексотерапія. Установка голок: куди і для чого

ИглорефлексотерапияПотрапляючи в певну точку на тілі людини, голка активізує кровообіг в тканинах і їх нервову провідність. Таким чином, стимулюється кровообіг в ділянці мозку, який відповідає за потрібний орган або місце на тілі. Завдяки акупунктурі:

 • нормалізується кровообіг;
 • поліпшується нервова провідність;
 • стимулюється лимфоток.

За рахунок роздратування нервових пучків голкою, в мозок надходять нервові імпульси, що активують нейрони, які блокують больові відчуття в місці впливу. Так досягається знеболюючий ефект голкорефлексотерапії. Додатково відбувається поліпшення загального стану пацієнта. Коли стимулюються нервові пучки в акупунктурних точках, організм розслабляється. В результаті, після процедури пацієнти відчувають полегшення, зменшення больового синдрому, поліпшення загального самопочуття. Однак поліпшення ситуації відбувається після курсу сеансів, визначених лікарем - від 3 до 10 відвідувань.

Якими перевагами володіє голкорефлексотерапія?

 • Немає необхідності в прийомі лікарських засобів, методика може використовуватися самостійно. Підходить пацієнтам з непереносимістю або алергією на фармпрепарати, знижує виникнення побічних ефектів від їх застосування.
 • Стимуляція вироблення біологічно активних компонентів в результаті впливу, паралельний терапевтичний ефект.
 • Ефект комплексного лікування, так як голковколювання запускає повний процес реабілітації органів і систем організму.

Процедура рефлексотерапії. Як готуватися, як проводиться?

ИглорефлексотерапияНапередодні голкотерапії не варто відвідувати лазню або сауну, піддаватися сильним фізичним навантаженням, вживати алкогольні напої і заборонені речовини. Рекомендовано перекусити перед процедурою.

Голковколювання може проводитися в положенні лежачи або сидячи, в залежності від області впливу. Постановка голок здійснюється в спокійному і розслабленому стані пацієнта. Область постановки голок звільняється від одягу, обробляється антисептиком і встановлюються індивідуальні стерильні голки. Можливі поколювання, пощипування, біль та інші відчуття, про які потрібно інформувати лікаря.

Неприпустимо займатися сторонніми справами, пересуватися під час сеансу. Після зняття голок варто 10-15 хвилин відпочити, щоб пройшли всі некомфортні відчуття.

Показання до голкорефлексотерапії

Метод дієвий щодо безлічі патологій. Особливо його рекомендують в таких випадках:

 • захворювання опорно-рухового апарату;
 • для відновлення після травматизації м'язів, зв'язок та ін.;
 • ожиріння, проблеми з вагою, цукровий діабет і порушення обміну речовин;
 • патологічні стани нервової системи: радикуліт, неврит, нервовий тик;
 • захворювання сечостатевої системи;
 • гінекологічні патології і захворювання;
 • захворювання шкіри, дерматити, алергії.

Голкорефлексотерапію повинен призначати лікар, а проводити фахівець високої кваліфікації. Тільки тоді метод, в комплексі з іншими рекомендаціями лікаря, дає результат. Ні в якому разі не можна призначати собі самостійно голкотерапію, оскільки метод має протипоказання, як відносні, так і абсолютні.

Голкотерапія Харків. Де роблять?

У центрі «Реабілітація» прийом веде голкорефлексотерапевт. Вирішити чи необхідна Вам така процедура, отримати призначення лікаря або ж пройти курс рекомендованої фахівцем голкотерапії в Харкові можна за адресою: вул. Олімпійська, 9-А. Центр знаходиться між проспектів Льва Ландау і проспекту Петра Григоренка в 50 метрах від міської поліклініки № 5. Записатися на консультацію можна за телефонами: +38(066)5039212, +38(098)3473911. Будемо раді допомогти вашому одужанню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *