Меню Закрити

Доплерографія (УЗД) судин вертебро-базилярного басейну (ВББ)

Дуже часто люди страждають від порушення кровообігу в так званій вертебробазилярной області (ВО). Ця область артерій, які проходять в шийному відділі хребта в кістковому каналі, утвореному в поперечних відростках хребців. Далі, після виходу з кісткового каналу, хребетна артерія через великий потиличний отвір входить в порожнину черепа, де дві парні артерії зливаються в одну - основну (a.basillaris). Порушення в цій області можуть бути ірритативно-спастичними або компресійно-рефлекторними. Для виявлення цих порушень проводять поворотні проби.

При УЗД судин ВББ (Харків) для оцінки здатності судин адекватно розширюватися і звужуватися виробляють проби з затримкою дихання, з відкриванням і закриванням очей, з посиленим диханням, рідше з прийомом нітрогліцерину.

Таким чином, проведення функціональних проб під час УЗД судин головного мозку є дуже цінним діагностичним методом, незамінним при оцінці порушень мозкового кровообігу.

УЗД судин головного мозку не вимагає від пацієнта додаткової підготовки. Бажано в день дослідження не приймати препаратів, що впливають на артеріальний тиск і не курити до дослідження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *