Дуже важливо розуміти як саме працює система, особливо під час відновлення при виникненні ускладнень після запалення легенів (зокрема і після COVID-19). Правильно дихати необхідно і для профілактики!
Правильне дихання. Яким воно має бути?
Спробуйте покласти руку на живіт і зробити вдих. Ви помітили, що грудна клітка піднялася, а рука на животі майже не змінила свого положення? Це означає, що Ви дихаєте переважно тільки верхніми відділами грудної клітини, а, значить, отримуєте недостатній обсяг кисню. Більшість людей дихає неправильно і поверхнево.
Причини поверхневого дихання
Напруга м'язів спини (необхідний масаж);
- Неправильна постава (необхідна реабілітація, ЛФК);
- Фасциальні затискачі (фасції - це сполучнотканинна оболонка, що покриває органи, судини, нерви і утворює футляри для м'язів);
- Ускладнення після простудних і вірусних захворювань;
- Емоційне напруження;
- Ішемічна хвороба серця;
- Аритмія, пороки і серцева недостатність;
- Бронхіальна астма;
- Травми і ін.
Реабілітація після COVID-19
Є особливості при роботі з ускладненнями після COVID-19. Необхідно глибоке повільне діафрагмальне дихання. Дуже обережно і повільно, без різких рухів і напруг!
При цьому надувати повітряні кульки можна. Зміни в стінках і судинах альвеол роблять їх дуже крихкими і коли пацієнт, наприклад, надуває кульку, він може травмувати альвеоли, що може привести до розвитку фіброзно-рубцевих змін.
Дихальна гімнастика рекомендовано робиться 2 рази на день: один раз вранці / один раз ввечері. Бажано сидячи, тому що у багатьох може крутитися голова. Видих довший на 20% від вдиху.
З реабілітологом нашої Клініки ми записали для Вас наочне відео з опрацюванням необхідних вправ дихальної гімнастики.
Ради бути корисними для Вас! Не хворійте! Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я