Меню Закрити

Цистоскопія

Цистоскопія (з др.-греч. kystis — «сечовий міхур») — медичний метод дослідження, огляд внутрішньої поверхні сечового міхура, вид ендоскопії. Цистоскопія проводиться за допомогою ендоскопа (катетер з оптичною і освітлювальної системами), який вводять через сечовипускальний канал. Цистоскопія набула загального поширення і значно просунула вперед діагностику хвороб сечових шляхів. Це дуже точний метод діагностики захворювань сечівника (уретри) і сечового міхура, часом інформації, отриманої сучасними методами (УЗД, комп'ютерна томографія) недостатньо для постановки

діагноз. Особливо важливе значення має цистоскопія для раннього розпізнавання пухлин сечового міхура і для розпізнавання місця розташування, виду і величини стороннього тіла в порожнині міхура. Уролог оглядає сечовипускальний канал (уретру), передміхурову залозу у чоловіків і порожнину мочевогопузиря. При цьому оцінюється прохідність уретри, ємність сечового міхура, стан слизової, розташування і функція гирл сечоводів.

Цистоскопія дозволяє діагностувати такі захворювання:

  • звуження уретри і помилкові ходи уретри;
  • хронічний і інтерстиціальний цистит;
  • новоутворення сечового міхура, камені і дивертикули (випинання стінки) сечового міхура;
  • сечостатеві свищі;
  • дозволяє виявити джерело кровотечі в сечовій системі.

Цистоскопія також служить підмогою при діагностиці деяких ниркових хвороб. При наявності крові або гною в сечі іноді важко вирішити, де конктетно каталізується хворобливий процес. За допомогою цистоскопії можливо обстежити сечовипускальний канал, сечовий міхур. Встановивши в поле зору отвори сечоводів, можна спостерігати: кровоточить нирка і яка саме, виділяється гній з одного або обох сечоводів. Завдяки цистоскопії вдається катетеризувати сечоводи і отримати виділення кожної нирки окремо для дослідження.

При необхідності видалення нирки питання про працездатність другої нирки, що є питанням життя і смерті для хворого, може вирішуватися за допомогою цистоскопії. Цистоскопія показана при виявленні крові в сечі і є обов'язковим методом дослідження при більшості урологічної патології. Цистоскопія в Харкові на жаль застосовується тільки в найбільших клінічних центрах, де для проведення обстеження потрібна госпіталізація. У нашій клініці цистоскопію ви можете пройти амбулаторно.

Виды услугЦена
Цистоскопия1000
Цистоскопия с консультацией1100

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *